W dniu 23 listopada 2012 Koło Naukowe Zastosowań Informatyki dzięki pomocy opiekuna koła zorganizowało spotkanie z przedstawicielem zarządu Asseco Business Solutions. Spotkanie odbyło się w siedzibie Asseco Business Solutions, jednej z największych firm branży IT w Lublinie.
Picture
Asseco Business Solutions zajmuje się przede wszystkim tworzeniem oprogramowania biznesowych dla firm, które mają usprawniać i ułatwiać pracę przedsiębiorstwom.
Spotkanie miało na celu przybliżyć członkom Koła Naukowego Zastosowań Informatyki pracę w korporacji z branży IT, zasadach, jakie panują w takich firmach, a przede wszystkim zapoznać
z procesem powstawania oprogramowania, od zlecenia zamówienia, poprzez realizację, do produktu końcowego.
Poruszane również były tematy o grupę docelową firmy Asseco BS, wyjaśnione zostały różnice pomiędzy zamówieniami dla instytucji publicznych, a zamówieniami prywatnymi i to jak klienci wpływają na tworzenie nowego produktu.
Dodatkowo poruszony został temat procesu rekrutacji w firmie, od wysłania CV do firmy, aż do zatrudnienia. Omówione zostały szczegółowe wszystkie etapy rekrutacji i zaprezentowane zostały
przykładowe testy do firmy jak i przykładowe rozmowy kwalifikacyjne.


Spotkanie trwało ponad 2 godziny, a na koniec spotkania zostaliśmy oprowadzeni po siedzibie Asseco Business Solutions pokazując między innymi miejsca pracy dla programistów, analityków, czy też jedną z większych serwerowni w Lublinie.

Koło Naukowe Zastosowań Informatyki zostało zaproszone, na kolejne spotkania w firmie Asseco
Business Solutions, które planowane są na rok 2013.


Your comment will be posted after it is approved.


Leave a Reply.